České Švýcarsko

Určujícím prvkem českosaského Švýcarska území je vedle skalních měst a Pravčické brány především kaňon, kterým Labem opouští území naší vlasti – Porta Bohemica. Nad tím vším se z druhého břehu řeky nenápadně tyčí naše nejvyšší stolová hora – Děčínský sněžník, místo, kde u nás v roce 1936 bylo poprvé zachyceno televizní vysílaní. Celý kraj je neobyčejně pestrý a skýtá nepřeberné množství výletů, vyhlídek, horolezeckých a cyklistických terénů i jedinečných přírodních zákoutí a malebných skupinek lidové architektury - např. v Jetřichovicích a Krásné Lípě, nemluvě o bohatství barokní architektury uložené v nesčetných kostelíkách i větších chrámech.

Vycházka Soutěskami řeky Kamenice

Dneska necháme kolo doma a vydáme se na procházku soutěskami řeky Kamenice. A opravdu nebudete litovat!

2.02.2011 , České Švýcarsko , Pěšky

Cyklovýlet Tisá, Tiské, Rájecké a Ostrovské skály, Děčínský Sněžník

Jedno z nejkrásnějších míst u nás. Romantické Tiské stěny a na závěr naše nejvyšší stolová hora Děčínský sněžník, na jejímž vrcholu bylo u nás poprvé zachyceno televizní vysílání - v roce 1936 během berlínské olympiády.

4.01.2011 , České Švýcarsko , Na kole

Cyklovýlet Pravčické brány (Českosaské Švýcarsko)

Prohlédněte si s Krásnými Čechami obě Pravčické brány!

3.01.2011 , České Švýcarsko , Na kole

Cyklovýlet Děčín, Labské vyhlídky, Belveder

Tak tenhle výlet je opravdu maso! Tak šílené stoupání spojené s nutný vynesením kol se jen tak nevidí. Odměnou vám ale budou úchvatné výhledy na Porta Bohemica - labské údolí, kterým tato největší česká řeka opouští naše území. A tím lákadla této náročné túry ale zdaleka nekončí...

25.10.2010 , České Švýcarsko , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]