Střední Čechy - západ, Pěšky

Krajina na západ od Prahy má své neopakovatelné kouzlo přechodu prastarých geologických vrstev na sever od Prahy do pásma hlubokých lesů, třeba těch křivoklátských. Prozkoumat ale můžete i stará krásná česká mesta jako Beroun nebo Rakovník či ztéci tajemné Brdy. Cílů na výlety pěší i na kole je zde víc než dost.

Předjarní kras

Vzhledem k tomu, že jsem ze sebe dneska celý den trousil krasová moudra, ale zato mi bylo důrazně zapovězeno zpívat poté, co jsem radostně zahumlal, že "Kačák hučí jak Mississippi", pojmu to trochu hudebně. Místy s doprovodem, místy jenom textově, ne všechno je na Youtube.

6.03.2012 , Střední Čechy - západ , Pěšky

Nový Jáchymov

Nový Jáchymov leží na úbočí Krušné Hory, přes les od Hudlic, a zdejší železnorudné ložisko je jedním z nejvýznamnějších v Barrandienu. Šel jsem tam z Nižbora od vlaku, z pamětihodností po cestě bych zmínil následující:

31.05.2011 , Střední Čechy - západ , Pěšky

Buštěhrad – nejen po stopách Oty Pavla

Dvacet minut od Prahy, kousek od památníku v Lidicích, se nachází vesnička Buštěhrad. V poslední době známá spíš jako další „satelitní“ lokalita. Její původní centrum je ale naprosto jiného charakteru.

6.03.2011 , Střední Čechy - západ , Vesnice , Statky

Pradávný Libušín

Vzhůru na pradávný Libušín, mytické sídlo neméně mytické kněžny Libuše, kde pronesla svá památná slova o Praze.

31.01.2011 , Střední Čechy - západ , Kostely , Doly

Kastel Týřov

Ruiny královského hradu představují vzácný stavební typ francouzského kastelu. Dnes jsou zde patrné zbytky tohoto neobvyklého obranného systému.

25.07.2009 , Střední Čechy - západ , Pěšky

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]