Český ráj, Zámky

Český ráj je především rájem turistickým. Jakoby se zde nacházela sama kvintesence krásných Čech. Můžete si vybrat, ze kterého konce chcete začít: lákají vás především nezvyklé přírodní útvary? Pak jsou zde Drábské světničky či tajemný Kozákov. U Lomnice nad Popelkou dnes stále ještě naleznete na poli nejeden úlomek překrásného českého granátu (ovšem zabaleného v nevzhledné pecce). Nebo snad dáváte přednost hradům: Trosky, Valečov, Frýdštejn, Kost – není to snad dost? Nebo raději nějaký ten noblesní zámek? Čeká na vás úplně kulatý Humprecht či krásná Hrubá Skála. Nebo je vám blíž lidová architektura? Rovensko pod Troskami či Dlaskův statek vás uvítají s otevřenou náručí. Nebo si podrobně prohlédněte perly celého kraje v podobě valdštejnského Jičína či odlehlejšího Maloskalska.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec se nachází na návrší nad údolím Jizery. Z protějšího břehu řeky se zvedá historické centrum Turnova.

23.11.2009 , Český ráj , Zámky

Hrubá Skála

Nedaleko Turnova se na pískovcové skále vysoké 60 metrů vypíná zámek Hrubá Skála. Zdejšími lesy jako z pohádky se proháněl na svém koni i filmový princ Bajaja.

16.11.2009 , Český ráj , Zámky

Pohodlné a chutné Dětenice

Po prohlídce zámku můžete navštívit zdejší středověkou krčmu, kde si pochutnáte na středověkých specialitách připravených na otevřeném ohni.

29.07.2009 , Český ráj , Zámky , Parky

Kulatý Humprecht

K malebným památkám Českého ráje se bezesporu řadí i raně barokní zámek Humprecht.

29.07.2009 , Český ráj , Zámky

Zámek Sychrov

Krásný zámek Sychrov na Liberecku prošel za svou historii několika úpravami. Honosí se nádherným parkem a výhledem na vrcholky Jizerských hor.

9.05.2009 , Český ráj , Na kole , Zámky

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]