Kladské pomezí

Kladské pomezí je malým, ale o to exponovanějším územím, o něž se v minulosti vedla nejedna bitva. Původně i samotné Kladsko, které dnes leží v Polsku, patřilo do Čech, a na městečku je to dodnes vidět, ale ve válkách o rakouské dědictví o něj Marie Terezie přišla. Nicméně i zbytkem Kladska šly dějiny. Naposled při budování mohutných obranných betonových pevností na hranici Československa s tehdejším hitlerovským Německem v druhé polovině 30. let. průsmyk za Náchodem je totiž jedním z mala míst, kudy lze do Čech chráněných hradbou severních hor proniknout.

Cyklovýlet Nové Město n M, Náchod, Peklo

prohlédneme si dvě hezká východoščeská města, Nové město nad metují a Náchod, a ještě uvidíme kus přírody. Tak neváhejte a pojeďte s námi!

20.01.2011 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Broumovskými stěnami, Broumov

Broumovské stěny patří k nejdramatičtějším krajinám v Čechách. Tak proč si v nich také trochu cyklisticky nezařádit!

11.01.2011 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Okolo Rozkoše a Babiččino údolí

Idylický výleteček do krásného Babiččina údolí. Ze Šonova polní cestou k hrázi Rozkoše, po silnici do České Skalice. Po červené do Ratibořic a Na Staré Bělidlo. Po zelené do Starkoče,podjet silnici a přes Provodov se vrátit do Šonova. Stálo to za to.

20.12.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Okolo Teplických a Adršpašských skal

Dnes více pěšky než na kole. V Teplických a Adršpašských skalách se cyklistika moc pěstovat nedá. Ale ty scenérie prostě jinak než pěšky neuvidíte.

20.12.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Na Ruprechtický Špičák

Dnes si dáme opravdu tvrdý výlet jen pro otrlé v jednom z nejodlehlejších koutů naší vlasti. Nejprve táhlé stoupání, pak ostrý sjezd po kamenech. Tak do toho!

3.12.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Machov, Radków, Stolowe Góry

Dneska nás čeká pěkně náročná tůra mezi Čechami a Polskem. Broumovsko s krásnými Dientenhoferovými kostely patří k jedněm z nejtišších krajů naší vlasti. Nádherné Broumovské stěny skýtají výhledy do daleka, ale i náročná stoupání a ostré sjezdy. Zvláště za krásného počasí to tu opravdu stojí za to.

12.11.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Jaroměř, Kuks, Betlém

Naším průvodcem na této cestě bude řeka Labe. Téměř se jejího toku nespustíme. Vyrazíme ze starobylé Jaroměře do krásně opraveného barokního Kuksu a blízkého lesního Betléma (zde nás čeká jediné větší stoupání) a pak sjíždíme zpět k Jaroměři odměněni krásnými výhledy do celého kraje.

3.11.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Dobrošov a pevnosti u Náchoda

Nádherné výhledy i pochmurný kus naší historie, to je dnešní výlet do okolí pohraničních pevností nad Náchodem. Sice nás čekají poměrně náročné výstupy, ale též o to nádhernější výhledy. Inu co nic nestojí, za nic nestojí.

25.10.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Babiččino údolí

Kdo by neznal Babiččino údolí, líbeznou idylickou krajinu, kterou máme nejspíš spojenou s dětstvím a s četbou Babičky Boženy Němcové. Pojměte jej dospěle a netradičně a vyražte do něj na kole.

19.10.2010 , Kladské pomezí , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]