Ráno po probuzení rovnáme záda a vydáváme se za pěkného počasí dále po modré jižním směrem. Přehrada má dosti rekreační charakter, ale žádný z kempů neláká k delšímu pobytu. Ani v nevandrovém modulu. Po dalších 2 km cesty po silnici nás žlutá vyvede Studentským lesem na kopec. Po cestě (cca 1, 5 km) jsme nasbírali dost hřibů, které byly dost krásné na to, abychom je vystavili nebezpečí zmoknutí. Oběd dopadl dobře, ale hned nato se ale spustil pravý letní liják. Míříme do obce Těchonín, která je odtud vzálena asi 4 km. Cesta vede po červené a pak po modré. Modrá vychází z lesa v obci Studené, odkud vede asi půl kilometru po silnici. Potom zahybá mezi kopřivami do lesa. Odbočka je málo patrná, ale hned za prvním stromem nás čeká krásná pěšinka vedoucí lesem a býlím.
Z Těchonína to není daleko do Králík. Vede tam zelená značka, která se u tvrze Bouda napojí na červenou. My však staneme na nově opraveném těchonínském nádraží a počkáme si na vlak do naší cílové stanice. Alespoň budeme mít čas na prohlídku města. V Králíkách je opravdu co vidět a prožít.
Podhorské městečko leží pod Mariánským kopcem s půvabným kostelem a klášterem, které jsou už zdaleka vidět. Historické jádro a náměstí jsou jedny z nejlépe dochovaných v širokém okolí. Tvoří je klasicistní a barokní stavby. Městečko má poklidný ráz, spoustu obsazených laviček na náměstí a navíc bohatě ověnčený rozcestník turistických tras. Od místních jsme seznali, že je tu 16 hospod, což se zdá být na tak malé město až dost, ale při procházce městem se nám zdálo, že je jich snad i víc.
Za nejsympatičtější podnik Králík označujeme turistickou ubytovnu Falta. Pod tu samou firmu spadají i pekárny a vše to sídlí v jednom domě přímo na náměstí. Užili jsme si rodinné atmosféry, možnosti se trochu usušit a dobře se vyspat.