Českomoravské pomezí, Na kole

Českomoravské pomezí plynule navazuje na Hlinecko. Nudit se tu určitě nebudete. Kraj oplývá neobyčejně krásnými městy s vybranou převládající renesanční (Litomyšl) a barokní (Moravská Třebová) architekturou. Nakonec ani samotné Svitavy či Vysoké Mýto nejsou k zahození. Vedle toho je zde nespočet malých městeček a vísek s typickou roubenou lidovou architekturou. A pokud by vám nestačily tradiční památky, můžete se od Moravské Třebové až po Brno projít po rozestavěné dálnici ze 40. let 20. stol.

Cyklovýlet Choceň, Zámrsk, Vraclav, Vysoké Mýto

Vraclav patří k jedněm z nejstarších a nejpohnutějších míst našich dějin. Na zdejším hradišti (a na Libici) vyvraždili Přemyslovci Slavníkovce v boji o navládnu nad raně středověkými Čechami. Dnes je zde až podivuhodně mírumilovný háječek na hezkém kopečku.

17.01.2011 , Českomoravské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Polička, hrad Svojanov a zpět

Mírně náročnější výlet na kole po krásných cestách Českomoravské vysočiny.

22.12.2010 , Českomoravské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Litomyšl a okolí

Dnes vás vylákáme na výlet kolem krásné Litomyšle. Zdá se to jako nic, ale celkem nenajedeme úplně málo. V Litomyšli je však tolik míst, kde si lze odpočinout či se občerstvit, že se úbytku svých cyklistických sil nemusíme bát

11.11.2010 , Českomoravské pomezí , Na kole

Cyklovýlet Budislav, Toulovcovy Maštale, Proseč

Dnes se vydáme do krásné krajiny litomyšlska. Startujeme u krásného nového kostelíka a čeká nás nejedna pozoruhodná přírodní památka. Sematm absovujeme i nějaký ten brod či ostřejší výstup, ale to přece ke správné cyklistice patří.

21.10.2010 , Českomoravské pomezí , Na kole

Vraclav se stínem Vršovců

Místo nesoucí stigma masového vyvraždění rodu Vršovců má též poutní tradici. Léčivý pramen dal v 18. století podnět k vystavění lázní.

12.08.2009 , Českomoravské pomezí , Kostely , Na kole

Knířov u Vysokého Mýta

K poutnímu kostelu Zvěstování Páně chodili prosit o pomoc měšťané z Vysokého Mýta. Panna Marie je podržela v těžkých chvílích moru i při požáru města.

10.08.2009 , Českomoravské pomezí , Poutní místa , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]