Jak vložit výlet

Vložit víkendový výlet, ze kterého jste se právě vrátili není nic těžkého, ukážeme si jak na to v několika jednoduchých krocích. Ukážeme si i možnost umístit trasu výletu i s fotkami na vlastní web.

Nač otálet, jdeme rovnou k věci

Registrace

Registrace na Krásné Čechy není nic složitého, stačí vyplnit e-mail, jméno (to budete používat k přihlašování) a heslo. Samozřejmě si pak také můžete nahrát vlastní fotku do profilu nebo napsat něco o sobě. E-mail nikomu dále neposkytujeme ani ho nikde nezobrazujeme. Po přihlášení vám bude na e-mail zaslán autorizační odkaz, po kliknutí na něj se vám váš profil zprovozní. V tu chvíli se můžete přihlásit vaším uživatelským jménem a heslem, které jste zadali při registraci.

Vytvoření výletu

V pravém horním rohu po přihlášení vidíte čtyři odkazy. Můžete si prohlížet vámi přidaná místa či výlety, můžete změnit vaše informace na profilu (jako např. heslo či fotku) a samozřejmě taky můžete přidat místo či výlet. Formuláře na vkládání místa či výletu jsou téměř totožné, formulář na přidávání výletu obsahuje navíc možnost nahrávání a úpravy trasy na mapě.

Vezměme to tedy pěkně popořadě. Jako první vyplňte název a úvodní text. Název i úvodní text se budou zobrazovat ve všech výpisech míst a výletů, proto by měly být krátké a výstižné. Dále můžete nahrát úvodní fotku. Vyberte tu nejhezčí nebo nejzajímavější z vašeho výletu - i ta se totiž bude zobrazovat ve všech výpisech a mapách a třeba i na úvodní stránce!

Nahrání trasy

Při vytváření trasy výletu máte dvě možnosti. Buď si můžete trasu naklikat přímo na mapě (prostě do ní začněte klikat) a nebo ji můžete nahrát ze souboru například z vašeho GPS zařízení, telefonu apod. V současné době podporujeme formáty typu GPX a KML. Zvolte tedy soubor a klikněte na tlačítko "ukázat trasu na mapě". Pokud byl soubor velký, vyčkejte chvíli. Poté se vám již zobrazí vámi nahraná trasa na mapě. Pokud chcete nahranou trasu upravit, můžete použít tlačítko "upravit trasu". Pozor však, pokud jste nahráli dlouhou trasu s hodně body, bude editace velmi obtížná a může dojít k zastavení prohlížeče. Proto doporučujeme tuto editaci pouze pokročilejším uživatelům.

Tím máte všechny povinné informace k výletu vložené. Pojďme ale na další zajímavé věci.

Nahrání fotek

Další nepovinné informace vložíte po kliknutím na tlačítko "podrobnější informace o výletu".

Zde máte dvě možnosti jak nahrávat fotky. Můžete je nahrávat po jedné (vždy klinete na "vložit další soubor" a tím vám přibude políčko na další fotku) a nebo můžete všechny své fotky zabalit do jednoho zip souboru a nahrát najednou. V zip souboru klidně mohou být různé složky, všechny fotky, které v balíčku budou se nahrají. Podporovány jsou formáty JPEG a GIF. A teď jednu vychytávku - pokud mají fotky v sobě uloženou informaci o poloze, zobrazí se přímo na mapě na trase výletu a vy pak krásně uvidíte, kde jste kterou fotografii pořídili.

Doplňující informace

Trošku jsme přeskočili jedno políčko. Ke svému výletu samozřejmě můžete napsat i delší popisek. Napište co jste všechno viděli, zažili a co zajímavého by cestovatel jdoucí po vašich stopách neměl minout.

Na závěr nám ještě napište o co se jedná. Jeli jste na kole? nebo šli pěšky? Lokalitu určíme sami podle trasy vašeho výletu, nechceme, abyste dělali práci, kterou můžeme udělat za vás. Klikněte na tlačítko "uložit výlet"!

Vložení výletu

Pokud jste výlet uložili, tak si ho nyní prohlížíte na našem webu. Měli byste vidět fotky, trasu i text vašeho výletu. Výlet si však můžete vložit i na vaše osobní stránky nebo blog. Stačí kliknout na tlačítko "vložit na web", vybrat si informace, které chcete na webu zobrazovat a vygenerovaný kód vložit na své stránky. Upozorňujeme ale, že toto vložení je zatím možné pouze na stránky nekomerčního charakteru.

Problém?

Vyskytl při vkládání výletu problém? Za to se omlouváme a pokud je chyba na naší straně, pokusíme se ji co nejrychleji odstranit. napište nám na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a my vám s problémem poradíme nebo začneme pracovat na jeho odstranění.

 
 
 
 

© 2023 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]