TIC Bystřice nad Pernštejnem

TIC Bystřice nad Pernštejnem


Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistická soutěž nejen pro milovníky cyklistiky, krásné přírody a fotografování.

30.03.2015 , Vysočina , Hrady , Kopce

Zubří stezky - 1. Za Relaxací

Nenáročná relaxační trasa, která vás zavede k odpočinkovým místům v blízkém okolí Bystřice nad Pernštejnem.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 2. Za historií

Vyjížďka po historických, architektonických a technických památkách a zajímavostech regionu. Poznejte místní skvosty od románského kostelíku ve Vítochově, po funkcionalistickou vilu Gustava Jaroška v Dalečíně. Navštívíte pozůstatky středověkých hradů a Vírskou přehradu sevřenou skalami a tmavými lesy, to vše v kouzelném okolí údolí řeky Svratky.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 3. Za výhledy

Výjezd pro zdatnější příznivce putování na kole vede malebným kopcovitým terénem, přes čtyři rozhledny a vyhlídky, ze kterých se pokocháte pohledem na labyrint lesů, luk, vesniček a cest okolní krajiny. Pokud se odhodláte vystoupat na rozhledny, které se vám po této trase postaví do cesty, bude pro vás tento výlet jistě nezapomenutelným zážitkem, při kterém spatříte krajinu od Jeseníků až po Brno.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 6. Za zábavou

Cyklovýlet kolem staveb J. B. Santiniho vás přivede před Westernové městečko Šiklův mlýn s bohatým letním programem pro každého. Dolní Rožínka se zámkem rodu Mitrovských a lesoparkem nabídne trochu odpočinku a relaxace. A vyznavače adrenalinové zábavy jistě potěší návštěva místního strašidelného zámku Draxmoor a Fotoparku Krokodýl.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 4. Za malebností

Poznejte hrad Pernštejn v Nedvědici a hrobku Pernštejnů v Doubravníku, kryté dřevěné lávky, malebnou krajinu „Nedvědických Krkonoš“, bledulové údolí Chlébského potoka, hluboké Sýkořské lesy a kouzlo rozmanité a členité Svratecké hornatiny.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 8. Za lidovou architekturou

Výlet, začínající v obci Dalečín, provede návštěvníka po památkách místní lidové architektury malých vesniček a zavede vás také na pohádkové klasicistní náměstí městyse Jimramova.

Na výběr je okruh Jimramovský nebo Ubušínský, anebo si můžete na celodenním výletu prohlédnout krásy obou okruhů.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 5. Za uranem

Krásná a pestrá příroda spolu s technickými zajímavostmi spojenými s těžbou uranu. Určitě stojí za to investovat síly do delší varianty, která vás povede divoce romantickým a tajemným údolím říčky Bobrůvky až k Lesnímu penzionu Podmitrov.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 9. Za permoníky

Cesta přes hluboké údolí Svratky vás zavede do Štěpánova nad Svratkou, který byl rudním revírem a průmyslovým centrem pernštejnského panství. V okolí Štěpánova, Čepí, Švařce a Koroužném najdete mezi skálami mnoho bývalých štol a dalších památek po těžbě stříbra, mědi a železné rudy.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 7. Za sportem

Celodenní výlet, během kterého můžete navštívit různé sportovní areály a inspirovat se k dalšímu aktivnímu programu. Na osvěžení využijte přírodní koupaliště a na vyplavení adrenalinu třeba lanový park. Neminete ani unikáty jako je památník posledního vlka.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Zubří stezky - 10. Za potulkou

Cesta vyšperkovaná nádhernými vyhlídkami podtrhuje rázovitost Bystřicka. Provede nás i srdcem uranového průmyslu a přinese nejedno překvapení.

4.12.2014 , Vysočina , Na kole

Bystřice nad Pernštejnem

Bystřicko - místo pro život a relaxaci.

4.11.2014 , Vysočina , Hrady , Kopce

 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]