Střední Čechy - jih, Poutní místa

Jih středních Čech se pyšní půvabným Povltavím, typickou českou krajinou, ale romantickými osadami na Sázavě. Vypravit se můžete na mýtický Blaník nebo se svézt posázavským pacifikem. A míst ke koupání je tu habaděj.

Blaník a okolí

Okolo Blaníka je kraj takový patchworkový - lesy, vesnice, kopce, potoky. Málo jednotících hřebenů, jen ten přeslavný kopec s rozhlednou a tajemným duněním tvoří přirozený orientační bod. Blaník, spása národu českého a vrch mnoha cedulek.

31.05.2011 , Střední Čechy - jih , Hrady , Doly

Skalka nad Mníškem pod Brdy

Prostranství s barokním kostelem, poustevnou, křížovou cestou, klášterem a občerstvením je turistický profláknuté ale příjemné místo nedaleko Prahy.

28.05.2011 , Střední Čechy - jih , Kaple , Kláštery

Svatá Hora u Příbrami

Nejvýznamnější mariánské poutní místo v Čechách je navštěvováno z úcty k Milostné sošce Panny Marie Svatohorské, kterou vyrobil podle tradice sám arcibiskup Arnošt z Pardubic.

6.06.2010 , Střední Čechy - jih , Poutní místa

Poutní kostel svatého Prokopa v Hvožďanech

Poutní kostel sv. Prokopa stojící v podhůří Brd poskytl útočiště milostné sošce Panny Marie za těžkých dob reforem.

22.08.2009 , Střední Čechy - jih , Poutní místa , Na kole

Církvice

Kostel sv. Vavřince je posazen na kopci uprostřed malé obce Církvice, nedaleko od Kutné Hory. Poutníkům je zde střežen milostný obraz Panny Marie Bolestné.

6.06.2009 , Střední Čechy - jih , Poutní místa , Kostely

Maková Hora

Poutní místo Maková Hora je zasvěcené Panně Marii Karmelské. K její oslavě je zde postaven monumentální barokní kostel, posazený na zalesněném kopci nedaleko řeky Vltavy.

30.05.2009 , Střední Čechy - jih , Poutní místa , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]