Znojemsko a Podyjí, Na kole

Znojemsko je pradávnou kulturní krajinou. Starobylé Znojmo na strategické stezce z Čech do Rakous si dodnes zachovala jedinečnou nezaměnitelnou atmosféru provinčního centra. A což teprve přilehlý Národní park Podyjí s jedinečným líbezným kaňonem řeky Dyje, který si můžete užít jak v plavkách, tak na lodi tak na kole a s lehkostí putovat mezi Čechami a Rakouskem. Neváhejte a užijte si léto na jihu českomoravského pomezí, je nezapomenutelné.

Cyklovýlet Vranov n D, Hardegg, zámky Riegersburg a Vranov n D

Dneska si užijeme svobody, která pro nás dříve narozené ještě zdaleka není tak samozřejmá, jako pro generace mladší. Budeme pěkně jezdit mezi Moravou a Rakouskem tam a zpět, aniž by nás zastavily ostnaté dráty s vysokým napětím, strážní věže, minová pole či zdivočelý pes s ještě zdivočelejším pohraničníkem se samopalem brázdící na motorovém člunu Dyji. Ať žije svoboda!

28.01.2011 , Znojemsko a Podyjí , Na kole

Cyklovýlet Lukov, Hnanice (Podyjí)

Podyjí patří k jedněm z nejkrásnější krajů u nás. Pečlivě chráněné údolí přímo láká k delším výletům a vyjížďkám, jako by tu člověk podvědomě chtěl strávit co nejvíce času. Pro dříve narozené má výlet i příchuť zakázaného ovoce, neboť vede bývalým příhraničním pásmem, které už bylo za ostnatými dráty.

12.11.2010 , Znojemsko a Podyjí , Na kole

Zámek Vranov nad Dyjí

Monumentální barokní zámek přestavěný z hradu se tyčí na strmém skalním útesu. Řeka Dyje vytvářející mohutné meandry ho podržela i v těžkých chvílích jeho historie.

24.05.2009 , Znojemsko a Podyjí , Na kole , Zámky

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]