Zubří stezky - 7. Za sportem

Celodenní výlet, během kterého můžete navštívit různé sportovní areály a inspirovat se k dalšímu aktivnímu programu. Na osvěžení využijte přírodní koupaliště a na vyplavení adrenalinu třeba lanový park. Neminete ani unikáty jako je památník posledního vlka.

TRASA

Bystřice, nám. – Domanín (4) – Borovinka (5) – Janovičky (7) – Písečné (9) – Velké Janovice (12) – Malý Lísek (14) – Lísek (15) – Koníkov (20) – Zuberský rybník (25) – Nové Město na Moravě – Vysočina Aréna (30) – Nová Ves (36) – Dlouhé (41) – Račice (43) – Olešínky (45) – Zvole (47) – Horní Rožínka (48) – Rodkov (50) – Vojetín (52) – Eden farma (57) – Bystřice n. P. (58)

POPIS TRASY

Z Bystřického náměstí pošlapeme vzhůru po stopě žluté turistické značky, které se budeme držet až do Domanínka. Zde překročíme silnici č. 19, vzápětí najedeme na Pražskou cyklotrasu č. 1 a pojedeme do Domanína. Za vesnicí zabočíme doprava na Borovinku, kde se můžeme občerstvit, využít dětské hřiště, sportovních aktivit od volejbalu, minigolfu až po šachy. Poté se vrátíme na silnici a pokračujeme k lesíku, kde na prvním rozcestí odbočíme doprava. Z Janoviček vyjíždíme z návsi doprava kolem penzionu a polní cesta nás dovede k zelené značce, po níž sjedeme do Písečného. Po silnici 357 objedeme Písečskou zmoli se závodištěm a odbočíme doleva do Velkých Janovic. Projedeme vesnici stále v přímém směru a až na rozcestí před lesem se dáme doleva do polí, kde se po levé straně nachází partyzánský památník.

Poté projedeme Malý Lísek a dorazíme do Lísku. Od samoty Kolonie Marie šlapeme vlevo Pražskou cyklotrasou č. 1 do Koníkova. Z Koníkova jedeme po silnici č. 360 směrem na Nové Město, ze které odbočíme na modrou značku do Zubří. U Zuberského rybníku je v létě otevřeno občerstvení. Ze Zubří jedeme po Sázavské cyklotrase č. 19 do Nového Města, od železničního přejezdu odbočíme k vlakovému nádraží. Ulicemi Křičkovou, Smetanovou a Malou prokličkujeme zástavbu a za žel. podjezdem po ulici Lesní a dále po silničce dojedeme až k Lyžařskému a biatlonovému areálu Vysočina arény. Odtud se vracíme do Nového Města (možnost občerstvení a prohlídky Horácké galerie, Horáckého muzea i řady soch v centru města) po cyklotrase 103 a pokračujeme po ní k Petrovicím, před vesnicí však odbočíme doleva a 5130 šlapeme přímo přes Novou Ves, Dlouhé a Račice na rozcestí Olešínky. Cyklotrasa 5061 nás dále vede přes Zvoli a Horní Rožínku do Rozsoch. Zde odbočíme kolem Nedvědičky vpravo do Vojetína, odkud se držíme červené turistické značky a po sjízdných polních cestách dojedeme až na Nové Dvory k farmě EDEN. Odtud už máme bystřické náměstí na dohled.

NÁROČNOST 2 – turiska / 3 – sportovec

VHODNÉ KOLO 2 – trekové / 3 – horské

SJÍZDNOST asfaltové, zpevněné a místy polní cesty

, 4.12.2014 Vzdálenost na mapě: 0 km, GPX, KML trasy | V lokalitě Vyso?ina a kategorii Na kole |
49°31'22.844"N, 16°15'38.110"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]