Zubří stezky - 6. Za zábavou

Cyklovýlet kolem staveb J. B. Santiniho vás přivede před Westernové městečko Šiklův mlýn s bohatým letním programem pro každého. Dolní Rožínka se zámkem rodu Mitrovských a lesoparkem nabídne trochu odpočinku a relaxace. A vyznavače adrenalinové zábavy jistě potěší návštěva místního strašidelného zámku Draxmoor a Fotoparku Krokodýl.

TRASA

Bystřice, nám. – Zlatkov (4) – Rožná (6) – Dolní Rožínka (8) – Blažkov (11) – Šiklův mlýn (12) – Olešínky – Zvole (15) – Horní Rožínka (17) – Rozsochy (21) – Domanínek – Bystřice n. P. (26)

ALTERNATIVNÍ PRODLOUŽENÍ

Rožná (6) – Milasín (8) – Bukov (10) – Mitrov – Mitrovský dvůr – Strážek (13) – Dolní Rozsíčka (15) – Blažkov (17) - Šiklův mlýn (18) - Olešínky - Zvole (21) - Horní Rožínka (23) - Rozsochy (26) - Domanínek - Bystřice (32)

POPIS TRASY

Z bystřického náměstí sjedeme vpravo přes Bystřičku a jednosměrkou na sídliště I. Pak pokračujeme rovně do Zlatkova a do Rožné. Zde odbočíme doprava na silnici do Dolní Rožínky, kde naproti autobusovému nádraží zahneme doleva na Blažkov. V Blažkově musíme na hlavní křižovatce odbočit doprava, projedeme celou vesnici a na konci odbočíme za hřbitovem doleva na silničku do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde můžeme prožít bohatý program a také se občerstvit. Z Šiklova mlýna jedeme vlevo po cyklotrase 5130 do Olešínek, dále doprava po Santiniho cyklotrase 5061 do Zvole a odtud do Horní Rožínky. Pak se dáme na rozcestí do Rozsoch, odtud doprava do Domanínku (stále 5061) a cyklostezkou do centra Bystřice.

ALTERNATIVNÍ PRODLOUŽENÍ

V Rožné se dáme naproti silnice od Zlatkova na silničku do Milasína a dále do Bukova (cyklotrasa 5130). Z Bukova pokračujeme rovně na Mitrov, zastavit se můžeme na nedalekém Mitrovském dvoře k občerstvení. Při výjezdu na silničku odbočíme doleva a jedeme do Strážku, kde se na mostku přes Bobrůvku pustíme vpravo a přes Dolní Rozsíčku dojedeme do Dolní Rožínky, kde se napojíme na standartní trasu.

NÁROČNOST 1 – rodina/ 2- turista

VHODNÉ KOLO 2 – trekové

SJÍZDNOST celá trasa po asfaltových cestách

, 4.12.2014 Vzdálenost na mapě: 0 km, GPX, KML trasy | V lokalitě Vyso?ina a kategorii Na kole |
49°31'23.046"N, 16°15'38.441"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]