Zubří stezky - 4. Za malebností

Poznejte hrad Pernštejn v Nedvědici a hrobku Pernštejnů v Doubravníku, kryté dřevěné lávky, malebnou krajinu „Nedvědických Krkonoš“, bledulové údolí Chlébského potoka, hluboké Sýkořské lesy a kouzlo rozmanité a členité Svratecké hornatiny.

TRASA

Bystřice, nám. – Zlatkov (4) – Suché Louky – Věžná (9,5) – Pernštejn (15) – Nedvědice (17) – Dolní Čepí (20) – Ujčov (21) – Kasany – Lískovec (23) – Věchnov (27) – Bratrušín – Bystřice (31)

ALTERNATIVNÍ PRODLOUŽENÍ

Nedvědice (17) – Černvír – Doubravník (21) – Prudká – Běleč (25) – Křeptov – Sýkořské lesy – Chlébský potok – Chlébské (35) – Dolní Čepí (37)

POPIS TRASY

Z bystřického náměstí sjedeme vpravo přes Bystřičku a jednosměrkou na sídliště I. Pokračujeme rovně do Zlatkova a u teletníku nad Rožnou odbočíme doleva. Vzápětí je značená odbočka doprava na Suché Louky a stále rovně dojedeme až do Věžné. Objedeme kostel sv. Martina, dáme se vpravo přes mostek a dále vlevo po cyklotrase 5130 až do obce Pernštejn ke studánce Korýtko a k dřevěné kryté lávce. Od korýtka potom odbočíme vzhůru po Staré pivovarské cestě na hrad Pernštejn. Po prohlídce sjedeme vpravo do Nedvědice, kde je bohatá možnost občerstvení. Odtud se pokračuje po silnici č. 387 do Bořinova, vpravo odbočíme na Dolní Čepí a cyklotrasa č. 4025 nás dovede až do Ujčova.

Zde se při nájezdu na silnici č. 387 dáme vlevo do kopce a v části Kasany hned odbočíme vpravo a stoupáme směr Lískovec. Projedeme celou vesnici a na křižovatce nad vsí se dáme doprava do Věchnova. Pod Věchnovem odbočujeme doprava na místní komunikaci do Bratrušína, odkud pohodlně sjedeme do Bystřice.

Alternativní prodloužení

V Nedvědici jedeme k řece a ČOV a odtud pěšinou do Černvíra. Z Černvíra po silnici č. 387 do Doubravníka po Pražské cyklotrase č. 1. Za mostem pokračujeme po polní cestě až k doubravnickému nádraží. Za kostelem pak odbočíme vlevo, pokračujeme až na železniční přejezd a kolem Svratky dále do Prudké. Zde se silnice zatáčí doleva, míří do Bělče (stále č. 1), kde odbočujeme vlevo do Křeptova. Odtud míříme doprava kolem závory po silničce do sýkořských lesů. Křižování se žlutou turistickou značkou přejedeme rovně a na další odbočce se pustíme po asfaltce doleva, až se u PP Hrádky napojíme na červenou značku. Té se držíme vpravo přes potok a pak hned doleva, dále však jedeme rovně až na silnici nad Chlébským. Zde se pustíme doleva, na začátku obce odbočíme doprava a po nové asfaltce dojedeme k partyzánskému pomníku. Od něj zamíříme vlevo do Dolního Čepí a napojujeme se na původní trasu.

NÁROČNOST 2 – turista / 3 – sportovec

VHODNÉ KOLO 2 – trekové / 3 – horské

SJÍZDNOST trasa po asfaltovém nebo zpevněném povrchu

, 4.12.2014 Vzdálenost na mapě: 0 km, GPX, KML trasy | V lokalitě Vyso?ina a kategorii Na kole |
49°31'23.046"N, 16°15'38.441"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]