Zubří stezky - 10. Za potulkou

Cesta vyšperkovaná nádhernými vyhlídkami podtrhuje rázovitost Bystřicka. Provede nás i srdcem uranového průmyslu a přinese nejedno překvapení.

TRASA

Ždánice – Dvořiště (3) – Lesoňovice (5) – nad Kozlovem – Věchnov (9) – Býšovec (12) – Pernštejnské Janovice (12,5) – Josefov (13,5) – Rožná (16) – Dvořiště – Rodkov (19,5) – Vojetín (20,5) – Rozsochy (22) – Kundratice (24) – Domanínský rybník (28) – Domanín (32) – Ždánice (35)

POPIS TRASY

Ze Ždánic vyjedeme po polní asfaltce směr vírská silnice č. 388, kterou překřížíme a dojedeme do Dvořišť. Držíme se vpravo kolem kravína, sjedeme do údolí Bystřičky a zase vystoupáme k bývalému kravínu u Lesoňovic. Na rozcestí nad Lesoňovicemi se dáme vpravo po silnici č. 19, ale po cca 100 metrech odbočíme vlevo na polní cestu, která nás dovede i lesem k trati Na Křižnici a dále až do Věchnova. Odtud jedeme po silnici do Býšovce (Pražská cyklotrasa č. 1), kde hned zabočíme doprava a silnička nás dovede do Pernštejnských Janovic, odtud vpravo do Josefova. Při vjezdu na hlavní silnici odbočíme u teletníku doleva a sjedeme do Rožné. Zde odbočíme těsně před železničním přejezdem doprava, pošlapeme do Dvořišť. Před dědinkou přejedeme železniční přejezd, poté jedeme cestou, která se za Dvořišti stáčí doleva, následnou křižovatkou jedeme rovně a pak až k budově Diama. Kousek za budovou se dáme vracečkou doprava směr parkoviště a hned můžeme zamířit doleva do Rodkova. Odtud pokračujeme přímo polní cestou do Vojetína a po asfaltce až do Rozsoch a do Kundratic, kde se pustíme doprava cestou k žst. Rozsochy. Odtud sjedeme před první domky Rozsoch a zabočíme doleva na cestu, která nás přivede na cyklostezku od Domanínka a poté k parkovišti u rozcestí Domanínský rybník. Překročíme silnici č. 19 a sjedeme k rybníku. Po případném občerstvení či vykoupání vyjedeme z hráze polní cestou, která se stáčí doleva a přivede nás k rozcestí Janovičky. Odtud pošlapeme do Domanína (cyklotrasa č. 1), ale na konci obce vlevo za posledním domem nás čeká polní cesta směrem k silnici Bystřice – Jimramov. Po ní se dáme kousek doprava k rozcestí Ždánice a odbočíme vlevo do Ždánic. Můžeme také z Domanína pokračovat přímo do Bystřice.

NÁROČNOST 2 – turista

VHODNÉ KOLO 2 – trekové

SJÍZDNOST trasa po asfaltových cestách, místy po polních cestách

, 4.12.2014 Vzdálenost na mapě: 0 km, GPX, KML trasy | V lokalitě Vyso?ina a kategorii Na kole |
49°28'45.515"N, 16°14'17.013"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]