Ještěd slaví 40 let

Rádi bychom Vás informovali o kulaté oslavě narozenin jedné z našich nejvýznamnějších technických památek.

Horský vysílač a hotel Ještěd je jedním z nejvýznamnějších technických unikátů u nás a letos uběhne již čtyřicet let od jeho otevření. Při příležitosti jubilejních oslav bude na této hoře 21. září 2013 po celý den probíhat bohatý kulturní program.

Oslavy odstartují v půl desáté ráno a návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout jindy nepřístupné prostory vysílače a hotelu Ještěd. Od dopoledních hodin bude též probíhat doprovodný program zahrnující módní přehlídky dobových modelů, tradiční vynášení sudů piva na vrchol, výjezd automobilových veteránů na Ještěd, hudební vystoupení nebo promítání dobového filmu podle přání veřejnosti, který mohou účastníci vybírat na stránkách www.liberecky-kraj.cz.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, bude připravena výstava původního vybavení restaurace a hotelu Ještěd, výstava fotografií Fenomén Ještěd a bonusem bude zpřístupnění nově zrekonstruovaného hotelového salonku podle původního návrhu architekta Otakara Binara. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, na které čekají tematické workshopy, interaktivní dílny a soutěže. Zajímavý bude jistě pokus o vytvoření rekordu v počtu čtyřicátníků (ročník 1973) na jednom místě.

Vstup na program je zdarma a navíc bude souběžně doprovázen akcemi v Liberci, např. Dnem otevřených dveří Dopravního podniku města Liberce (10:00 – 17:00), jízdami historickou tramvají do Hanychova a Lidových Sadů (10:00 – 17:00). Zájemci si budou moci prohlédnout strojovnu kabinové lanovky na Ještěd (8:00 – 18:00).

, 16.09.2013 Vzdálenost na mapě: 0 km, GPX, KML trasy | V lokalitě Jizerské hory a kategorii Na kole | Pěšky |
50°43'57.573"N, 14°59'9.738"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]