Měděnec na hřbetě Krušných hor

Měděnec je zvláštní městečko. Jakoby nebylo. Až na pár domů a kostel z něj vlastně nezbylo nic. O to je zdejší atmosféra podivuhodnější.
Měděnec leží na samém hřbetu Krušných hor, takže se z něj nabízejí výhledy do širého, jak českého tak německého, okolí. Jakoby to ještě nestačilo, tak je na samém hřbetě ještě malý vrchol Mědník s kapličkou, z něhož při dobrém počasí přehlédnete už opravdu notný kus Krušných hor a ještě můžete navštívit štolu po dolování mědi pod ním.

Hřebeny Krušných hor tvoří jakási náhorní planina prudce spadající do Čech a k řece Ohři, ale jen pozvolna do Saska. Je tedy rájem cyklistů, neboť až na drobná městečka a obce je prakticky prázdná, protkaná sítí silniček a zahalená příkrovem ticha. Když sledujete silnici vedoucí co nejblíže ke srázům padajícím do údolí (č. 223 směrem na Klínovec a Boží dar), naskytne se vám úchvatný pohled na protilehlé Doupovské vrchy, které jsou přes úzké údolí Ohře jakoby na dosah. Na výlet do Měděnce si ale určitě vezměte dobré počasí.

, 7.07.2010 V lokalitě Krun hory a Podkrunoho? a kategorii Kopce | Kaple | Na kole |
50°25'19.729"N, 13°6'54.774"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]