Bedřichov

Bedřichov je malebná obec v krásné přírodě Jizerských hor, lákajících nejen v zimě k lyžování, ale i v letních měsících k pěším výletům a cykloturistice.

První písemná zmínka o této horské obci pochází již z roku 1598. Na samém počátku 17. století zde vyrostla sklářská huť, kolem které se postupně rozrostla obec. Sklárna fungovala a dávala lidem práci více jak 200 let. V malé horské obci vás zaujme především celá řada dřevěných a kamenných lidových chalup.

Bedřichov (700-810 m. n. m.) je snadno dostupný jak autem, tak autobusem z Jablonce nad Nisou či Liberce. Je vyhledávaným střediskem nejen v zimě, kvůli běžkám a sjezdovému lyžování, ale i v letních měsících kvůli cyklistice. V obci je celá řada malých penzionů, kde se dá příjemně ubytovat i dobře najíst. V blízkém okolí můžete navštívit krásná místa. Přímo nad Bedřichovem je rozhledna Královka, ze které uvidíte Ještěd, Janov nad Nisou a celé okolí. Ať už pěšky, na kole nebo na běžkách se můžete po místních stezkách vydat na Novou louku, původní lovecký zámeček, či na Kristiánov a jiná zajímavá místa. Přímo v Bedřichově si můžete prohlédnout pěkně zrekonstruovaný kostel svatého Antonína.

, 9.08.2010 V lokalitě Jizersk hory a kategorii Vesnice |
50°47'8.871"N, 15°8'59.525"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]