Do krásné Srbské Kamenice

Srbská Kamenice je opravdu krásná. Sice se jí nedávno přehnala povodeň, nicméně zůstává zdařilým příkladem novodobého českého osídlení pohraničí.

Díky tomu, že je obec obklopena ze všech stran chráněnými krajinnými oblastmi a dokonce Národním parkem Českosaské Švýcarsko, zůstává relativně netknuta a nerozrůstá se o divokou rekreační výstavbu. Avšak i samotné zastupitelstvo obce dbá, aby původní charakter vsi zůstal co možná neporušen.

Samotná obec je velmi stará. Její zvláštní název pochází z doby po roce 1000, za vlády německého císaře Jindřicha II., který se snažil na svém území vymýtit poslední zbytky slovanské obyvatelstva - Lužické Srby. Lužičtí Srbové tak prchali do tehdy nepřístupných Lužických hor.

V obci najdeme krásně opravený barokní kostel sv. Václava, nádherné vycházky v okolí (údolím říčky Kamenice k tajemnému Dolskému mlýnu, kde se natáčela Pyšná princezna) a i nejeden náročnější turistický cíl (třebas blízký Růžový vrch, důvěrně nazývaný Růžák, či přiléhající Českosaské Švýcarsko).

Obec je bohatě vybavena možnostmi ubytování i stravování, takže je ideálním cílem na pár letních dní či krásný víkend prakticky kdykoli během roku.

, 20.08.2010 V lokalitě ?esk vcarsko a kategorii Kopce | Kostely | Na kole | Vesnice |
50°49'14.228"N, 14°21'12.744"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2019 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]